Спортен дух и лайънс приятелство

12-ти Зимен Лайънс Празник – Пампорово 2017

05 Mar, 2017

Спортният дух и приятелството се срещнаха по време на 12-ти Зимен Лайънс Празник – Пампорово-2017. В спортните състезания участват представители и приятели от българските Лайънс клубове. Тази година състезатели излъчиха клубовете от Велико Търново, Русе, Габрово, Велико Търново-Арбанаси, Стара Загора-Августа, Пловдив-Филипополис, Свилена-Свиленград, Панагюрище, Смолян. В съпътстващите благотворителни прояви участваха и клубовете от Силистра, София-Средец, Несебър, Русе-Сексагинта Приста, Русе-Север. Организаторите от Лайънс клуб Смолян, избраха за дата на празника 25-тия ден на месец февруари, свързвайки го с 25-та годишнината на Лайънс в България.

Много емоции донесе спортната надпревара. Ето и резултатите:

Победители в дисциплина „Теглене на въже”, за поредна година са Дамски Лайънс клуб „Свилена” Свиленград, които споделиха, че „Купата в най-силовия спорт" отново е в ръцете на най-нежния клуб с най-силните половинки”.

В новата дисциплина „Зимна щафета-Скачане с чували”, която първоначално провокира състезателите се неизвестността си, за купата успешно се пребориха отново от отбора на ЛК Свилена.

Традиционно многобройни са участниците в „чисто зимната” дисциплина „Боулинг”. В индивидуалната класация (обща за мъже и жени) най-добре се представи Милен Манев от ЛК Русе, който спечели златния медал. В отборната надпревара купата спечели ЛК Велико Търново Арбанаси.

Във втората нова дисциплина «Ски рали» за групово спускане, само една секунда реши спора за първото място и «златото» отиде при ЛК Стара Загора Августа.

Много емоции донесе надпреварата в гигантския слалом. При жените, лайънс победител стана Соня Корназова от ЛК Габрово. Шампион при мъжете стана адв. Николай Джангалов от ЛК Смолян-Златоград. Най-добро време в демонстрационна спускане извън класацията показа Петър Маламов.

Комплексната класация определи като Олимпйски шампион в Лиониада – 2017 отбора на ЛК Велико Търново Арбанаси, с подгласници ЛК Смолян и ЛК Стара Загора –Августа.

Купите и медалите бяха връчени от Дистрикт Управител на Лайнс Дистрикт 130- Момчил Корназов, Първи Вице Дистрикт Управител Васил Клявков, Втори Вице Дистрикт Управител Веселин Георгиев, Паст Дистрикт Управители Пепка Русинова и Петър Маламов,

Президентът на Лайънс клуб Смолян Атанаска Караиванова отличи със специални награди:

• Никол Андреева, Свиленград - Свиленград като най-млад участник;

• ЛК В. Търново Арбанаси – комплексно клубно участие в най-много дисциплини;

• Любомир Шербетов и Петя Шербетова – за участие във всички 12 зимни Лиониади;

В рамките на спортния празник и музикалната лайънс вечер бе акумулиран благотворителен фонд в размер на 1600 лв, който ще бъде използван за каузата „По-чиста околна среда”, елемент от 100 годишния Лайънс юбилей. Всички участници бяха приветствани от Областния Управител Момчил Караиванов и Дистрикт Управител Момчил Корназов.

Ето и пълната класация: по дисциплини и комплексно

Теглене на въже:

1. ЛК Свилена-Свиленград

2. ЛК Велико Търново-Арбанаси

3. ЛК Смолян

4. ЛК Стара Загора-Августа

Зимна щафета-скачане в чували:

1. ЛК Свиленград-Свилена

7. ЛК Пловдив-Филипополис : 169

8. ЛК Панагюрище: 156

9. ЛК Свилена – 1: 105

Ски- рали, спускане (нова дисциплина)

1. ЛК Стара Загора-Августа : 3 мин 24 сек;

2. ЛК В. Търново Арбанаси : 3 мин 25 сек;

3. ЛК Смолян : 3мин 58 сек

Гигантски слалом, жени

1. Соня Корназова – ЛК Габрово - 33,31 с;

2. Даниела Петрова-ЛК ВТ Арбанаси - 42,60 с;

Гигантски слалом, мъже

1. Николай Джангалов – ЛК Смолян, клон Златоград - 29,37 с;

2. Асен Михов -ЛК Смолян, клон Златоград - 30,52 с;

3. Димитър Янков – ЛК Стара Загора, Августа - 31,16;

4. Иван Корназов – ЛК Габрово - 31,66;

5. Драгомир Георгиев – ЛК ВТ Арбанаси - 33,38;

6. Веселин Георгиев – ЛК ВТ Арбанаси - 35,29;

7. Петър Ангелов – ЛК СЗ Августа -35,56;

8. Ивайло Попов – ЛК ВТ Арбанаси - 35,82;

9. Николай Шербетов – ЛК Велико Търново - 44,89;

10. Мирослав Петков – ЛК СЗ Августа - 57,34;

Комплексно класиране по всички индивидуални и отборни дисциплини :

1. ЛК Велико Търново-Арбанаси - 146 т. (1)

2. ЛК Смолян - 107 т. (3)

3. ЛК Стара Загора-Августа - 81 т.

4. ЛК Свилена-Свиленград - 78 т. (2)

5. ЛК Русе - 49 т.

6. ЛК Велико Търново - 38 т. (6)

7. ЛК Габрово - 35 т. (7)

8. ЛК Пловдив-Филипополис - 9 т.

9. ЛК Панагюрище - 6 т

* В скоби е класирането по време на предходната Лиониада - 2016

От сърце благодарим, Лайънс приятели, за активното ви участие в спортната надпревара и музикалната вечер, за създадената атмосфера и за проявената подкрепа.

Лайънс Клуб Смолян

Коментари (0)