ЗИМНА ОЛИМПИАДА СЪБРА ЛАЙЪНС КЛУБОВЕТЕ В ПАМПОРОВО

22 Feb, 2016

Любители на зимните спортове  от българските  Лайънс клубове премериха сили в спортната надпревара на 11-та Зимна Лиониада -2016 в Пампорово, организирана от ЛК Смолян.  В състезанията и съпътстващите прояви се включиха  Лайънс  клубовете от Велико Търново, Арбанаси, Силистра, Русе, Сексагинта Приста,  Варна Академика, София, Несебър, Свилена-Свиленград, Габрово, Пловдив, Филипополис, Велинград, Панагюрище,  Смолян и др.
За пръв път бялата олимпиада протече при положителни температури, като основните спускания бяха по трасето, където само преди седмица  се проведоха състезанията от Европейската купа.
Ето и резултатите  по отделните дисциплини:
При дамите  в дисциплината Гигантски слалом,  призовите места  завоюваха
1. Силвия Недева,  ЛК Велико Търново-Арбанаси;
2. Венета Захариева  - ЛК Велинград
Оспорвано протекоха  спусканията и при мъжете, където миналогодишния шампион се спусна  извън класацията. Въпреки, че отборът на ЛК Смолян бе почти изцяло обновен и двама от състезателите му участваха за пръв път в Лиониадата, родопските представители спечелиха  призовите места  при мъжете, а   най-масово бе участието  в слалома на представителите от Велико Търново :
Гигантски слалом – мъже – индивидуално:
1-място      Тихомир Ников,     ЛК Смолян
2-място     Николай Джангалов,     ЛК Смолян-Златоград
3-място    Асен Михов,     ЛК Смолян-Златоград
4-място      Веселин Георгиев – ЛК В. Търново-Арбанаси
Дисциплина „Теглене на въже”:
1-място  -  ЛК Свилена, Свиленград ;  (за втора поредна година в тази дисциплина)
2- място – ЛК  Велико Търново – Арбанаси;
3-място – ЛК Габрово;
4-място – ЛК Смолян;
Дисциплина „Боулинг-отборно”:
1-място  -  ЛК  Несебър-Средец-293 ;
2- място – ЛК Свилена-1 Свиленград-268  ;
3-място – ЛК В. Търново-1 – 247 ;
Постиженията на следващите отбори са  както следва:
4-място – ЛК Силистра -246 ;
5-място – ЛК Панагюрище – 239;
6-място  - ЛК В. Търново –Арбанаси -237;
7-място  - ЛК Смолян-1 – 233;
8- място – ЛК Габрово-204;
Дисциплина „Боулинг-индивидуално”:
1-място  - Христо Адамов – ЛК Свилена  - 135;
2- място – Стефан Христов ЛК  Несебър  -  127 ;
3-място – Любомир Ковачев – ЛК Силистра - 111;
Класацията на следващите състезатели в призовата 8-ца е както следва:
4-място Момчил Корназов – ЛК Габрово
5-място Динка Герова – ЛК Панагюрище (с най-добро постижение сред дамите)
6-място Коста Пеперевски ЛК София Средец
7-място Даниела Йорданова – ЛК Панагюрище
8-място Марин Чингаров –ЛК Смолян

Ето и  комплексната класация на  отборите  по всички състезателни дисциплини:
1-място ЛК Велико Търново –Арбанаси      (2);
2-място ЛК Свилена, Свиленград         (4)
3-място ЛК  Смолян                  (1)
4-  място  ЛК Несебър                  (*);
5 - място ЛК Велинград              (*)
6-място ЛК Велико Търново             (5)
7-място  ЛК  Габрово                 (3)
8-място ЛК Силистра                    (*);
     В скоби е класирането по време на предходната олимпиада-2015
Специални отличия получиха –Любомир Шербетов (ЛК Велико Търново) за участие във всички 11 издания на Олимпиадата, Симеон Христов (ЛК Свилена)  за най-млад участник, както и Лайънс клубовете от  Свилена и Велико Търново – за най-масово включване  в 11-та  Лиониада-2016

Купите и медалите бяха връчени на празничната вечер от ПДУ Стефан Христов, ПДУ Пепка Русинова, ПДУ Петър Маламов, ПДУ Станислав Сираков,  2ВДУ Васил Клявков, 1ВДУ Момчил Корназов и ДУ Пламен Чингаров.
Специални музикални поздрави за участниците поднесоха  Мъжка битова група при Читалище „Просвета-1908” Златоград и  Юношески състав по спортни танци -  Смолян. Атрактивна и приятна  изненада бяха  изпълненията на Тихомир Ников (Смолян),  Таня Стефанова (Панагюрище) и Йоана Сиракова (Филипополис).
„Подкрепа за младите таланти”  бе каузата на 11-та Зимна Лиониада. Организаторите от ЛК Смолян изказват благодарността си към всички участници и клубове  за подкрепата и атмосферата по време на проявите.

Лайънс Клуб  Смолян

Коментари (0)